Strona główna » Rady dla obojga

Rady dla obojga

Ta podstrona jednym może się spodobać, drugim nie. To co poniżej, nie ma nic wspólnego z medycznym ujęciem niepłodności. Dotyka spraw duchowych i metafizycznych - chodzi o wiarę. Ale nie w sensie wiary w Jezusa, Buddę, Maryję, Wniebowstąpienie, Jahwe, etc (choć to też pomaga). Chodzi o sam akt wiary - wiary, że to czego pragniesz się spełni . Chodzi o wiarę w ujęciu prawa przyciągania, prawa podświadomości, prawa sprawczego. Chodzi o bezgraniczną wiarę w spełnienie marzenia. Wiary w coś czego dziś nie ma, a jutro wierzysz że będzie.

To co tutaj jest napisane, dziś może dotyczyć marzenia o dziecku, jutro może pomóc przy innym marzeniu - od zdrowia, przez udany związęk, na sprawach materialnych skończywszy. Warto więc poświęcić chwilę i przeczytać.

Afirmacje

Co to jest afirmacja? Zacytujemy książkę Ewy Foley "Zakochaj się w życiu" - "Afirmacja jest jednym z najważniejszych elementów w tworzeniu naszej rzeczywistości. Afirmacja to mocne pozytywne stwierdzenie wypowiadane (na głos lub w myślach) w celu uzyskania pożądanego wyniku. Afirmacje stanowią jedną z głównych technik programowani umysłu . Szczegółowo o sile i istocie afirmacji pisze Stuard Wilde w książce "Afirmacje". Krótko mówiąc - jeśli czegoś pragniesz powtarzaj to sobie tysiące razy tak, aby afirmowana myśl urzeczywistniła się i stała się częścią Twojego życia np.

"jestem zdrowy i cieszę się życiem"
"mam cudowne dziecko"
"dziękuję za narodziny mojego bobasa"
"jestem w 100% zdrowa i płodna"
"jestem w ciąży"
"ja (tutaj Twoje imię) mam cudowne dziecko"

Ważne, aby afirmacje wypowiadać z możliwie jak największym przekonaniem tak, jakbyście stwierdzali, że to czego pragniecie już istnieje - używajcie tylko czasu teraźniejszego. Nie mów sobie „chcę mieć dziecko” lub „chciałabym mieć dziecko”. Dobra afirmacja to „dziękuję za cudowne dziecko” – tak jakbyś dziękowała życiu że już masz ten cud. Jako że jest to strona dotycząca niepłodności a nie praw duchowych, nie będziemy się rozpisywać w temacie „czy to działa” lub „jak to działa”. Po prostu uwierz, że działa. Nam to "działa" w różnych aspektach od wielu lat.

Każdą afirmację warto wesprzeć wizualizacją. Czym jest wizualizacja? Cytujemy książkę Shakti Gawain "Twórcza wizualizacja" - "to jest metoda wykorzystywania wyobraźni w celu kształtowania rzeczywistości zgodnie z naszymi pragnieniami. W metodzie tej nie ma nic nowego, tajemniczego ani niezwykłego. Prawdę mówiąc, stosujemy ją codziennie, a nawet w każdej minucie". Po naszemu wizualizacja to fachowe słowo określające stan, w którym marzysz. Po prostu. My podczas wielomiesięcznych starań wiele razy wizualizowaliśmy sobie np. sytuacje, w której dzwonimy do rodziców, że Kasia jest w ciąży, czy widzieliśmy siebie na spacerze z dzieckiem. Poniżej kilka zdjęć, na które często patrzeliśmy czy to na ekranie komputera (np. jako tapeta) czy w ramce na ścianie. Nasze obecne zdjęcia z maleństwem niewiele się różnią od tych.

        

Modlitwa

Modlitwa to kolejny sposób na wykorzystanie prawa przyciągania. Są różne modlitwy, i na pewno mogą pomóc Wam w problemie niepłodności. Jako że ten temat jest bardzo delikatny i bardzo zależy od przekonań religijnych, wychowania i kultury danej osoby - ograniczymy go do zacytowania najpiękniejszej i najmądrzejszej modlitwy jaką znamy:

Panie Boże, daj mi odwagę, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.


Proszę zauważcie, że prezentowana przez nas filozofia “4 kroków ” jest odpowiedzią na powyższa modlitwę. W pewnym momencie mieliśmy odwagę pogodzić się z tym, że nie możemy mieć dziecka metodą naturalną. Pomimo wielu niepowodzeń mieliśmy dość siły aby znaleźć w końcu takiego lekarza przy którym czuliśmy że inseminacja jest optymalna.

Czy ktoś w to wierzy czy nie, nasz umysł działa jak magnes, a nasze myśli mają moc twórczą. Wiara, afirmacje, wizualizacje, modlitwy, pozytywne myślenie… to sposoby na wykorzystanie owego magnesu.

Nadzieja

Nadzieja to paliwo każdego działania. Źle się jednak dzieje, gdy nadzieja ogranicza Was do jednego rozwiązania. Chcecie mieć dziecko i trzeba mieć nadzieję, ale nie zamykajcie sobie innych możliwości na przykład takich jak adopcja. Nadzieja skoncentrowana wyłącznie na jednym rozwiązaniu (ciąża naturalna) może okazać się złudna. Jeśli czas mija, zrobiliście badania, leczycie się, modlicie się, afirmujecie o naturalne poczęcie i nic się nie dzieje, to nasza sugestia - czas wdrożyć słowa modlitwy "Panie Boże, daj mi odwagę, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę" i zdecydować się na kolejne kroki, o których piszemy na stronie.

Moc akceptacji

Czym jest akceptacja? Cytat z Ewy Foley: Dla mnie akceptacja to poddanie się okolicznościom, problemom, uczuciom, sytuacji finansowej, wykonywanej pracy, stanowi zdrowia, relacjom z innymi ludźmi, opóźnieniom w realizacji marzeń. Zanim będziemy mogli cokolwiek zmienić w swoim życiu, musimy zaakceptować to, że sprawy mają się dokładnie tak, jak mają być teraz. Akceptacja to westchnienie ulgi dla duszy, zamknięcie oczu w modlitwie, ciche łzy spływające po policzkach. To szept do siebie samej: W porządku. Wszystko jest w porządku. Poddaję się. Prowadź mnie. Pokaż mi drogę, a ja pójdę za tobą. Wszystko się ułoży. To po prostu część mojej podróży.

Kochani, trzymajcie się. Życzymy Wam abyśmy mogli się kiedyś spotkać na spacerze z wózkiem!

Copyright 2009 by K&P.
info@4krokidocudu.pl